Kronikë e zezë

Policia sekuestron tetë armë ilegale me municion, arreston shtatë persona

Policia sekuestron tetë armë ilegale me municion, arreston shtatë persona
Foto: PK
 

Stacioni Policor në Deçan, gjatë javës, në katër raste dhe operacione të ndara, në koordinim me Prokurorinë Themelore në Pejë dhe gjykatën kompetente ka sekuestruar tetë armë të ndryshme ilegale dhe municion përkatës.

Ndërkaq, ka arrestuar shtatë persona lidhur me rastet dhe pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt, njoftohet nga Drejtoria e Policisë së rajonit të Pejës.