Kronikë e zezë

Persona të armatosur vjedhin në një market në magjistralen Ferizaj – Prishtinë

Persona të armatosur vjedhin në një market në magjistralen Ferizaj – Prishtinë
Foto: Ilustrim
 

Një grua ka raportuar se tre persona të armatosur, njëri me një revole e një tjetër me sëpatë, janë futur në marketin ku punonte dhe nën kërcënimin e armëve e kanë marrë arkën, ku thuhet se ishin 500 euro dhe një sasi të cigareve, vlera e të cilave nuk dihet.

Policia e Kosovës ka njoftuar se në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit dhe se rasti po hetohet.