Kronikë e zezë

Ngacmohet seksualisht një i mitur në Mitrovicë

Ngacmohet seksualisht një i mitur në Mitrovicë
 

Policia e Kosovës ka njoftuar se një i mitur ka raportuar se është ngacmuar seksualisht. Ngjarja thuhet se ka ndodhur më 22 janar.

“Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me rekomandim të së cilit pas intervistimit palët janë liruar në procedurë të rregullt. Rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raportin e Policisë, që rastin e ka cilësura si “ngacmim seksual dhe sulm ndaj personit zyrtar”.