Kronikë e zezë

Kapen ilegalisht 11 shtetas afganë në një kamion mallrash në Prishtinë

Kapen ilegalisht 11 shtetas afganë në një kamion mallrash në Prishtinë
Foto: Ilustrim
 

Njëmbëdhjetë shtetas të Afganistanit kanë hyrë ilegalisht në Kosovë gjatë së shtunës. Policia e Kosovës ka thënë për KOHËN se personat janë hasur në një kamion të mallrave në terminalin doganor, në magjistralen Prishtinë - Fushë-Kosovë.

“Në rast më pas janë përfshirë edhe zyrtarë policorë nga Drejtoria për Emigrim dhe të Huaj”, ka thënë Bajram Krasniqi nga Policia.