Kronikë e zezë

Gjobiten 702 qytetarë për mosrespektim të masave anti-COVID

Foto: Driton Paçarada / KOHA
 

Policia e Kosovës në 24 orët e fundit ka gjobitur 702 qytetarë për mosrespektim të masave anti-COVID.

Sipas të dhënave të Policisë, në 24 orët e fundit janë shqiptuar edhe 1082 tiketa tafiku, ndërsa janë raportuar 13 aksidnete trafiku me të lënduar dhe 30 me dëme materiale.