Kronikë e zezë

Ndalohet një shtetas i Shqipërisë, po transportonte municion

Ndalohet një shtetas i Shqipërisë, po transportonte municion
 

Është arrestuar një shtetas i Shqipërisë në “Qafë Prushë” dje. Gjatë kontrollimit të veturës atij i janë gjetur dhe sekuestruar 73 copë fishekë të kalibrave të ndryshëm.

“I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit rasti vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e Policisë.