Kronikë e zezë

Shqiptari në Londër kishte fshehur 5 kilogramë kokainë nën shtratin e fëmijës

 

Një shqiptar që ishte futur ilegalisht në Britani, për t'u bërë më pas një prej dilerëve kryesor të drogës në Londër, përballet me burgim, pasi policia ka gjetur kokainë në vlerë 1.1 milionë funte në shtëpinë e tij, shkruan “Daily Mail”.

Muhamet Qosja 29-vjeçar, kishte fshehur 5 kilogramë kokainë, një pistoletë dhe fishekë në një çantë përfundi shtratit të fëmijës në shtëpinë e tij në Ilford, në lindje të Londrës.