Kronikë e zezë

Policia ndalon një veturë me targë të huaj, shoferit shtetas kosovar i sekuestron armë

 

Në kuadër të veprimtarisë operative që po kryen policia e rajonit të Prishtinës me qëllim përmbushjen e misionit për garantimin e rendit e të sigurisë publike dje rreth orës 22:30, në fshatin Milloshevë të Obiliqit, ka ndaluar veturën BMW me targë të huaj.

“Marrë parasysh rrethanat në të cilat ishte ndaluar vetura, policia kishte ushtruar një kontroll të detajuar ndaj personave dhe veturës me ç’ rast nën ulësen e vozitësit ka arritur që të gjej dhe të sekuestroj: 1 revole të tipit ZASTAVA, kalibër 9 mm, 8 copë fishek, kalibër 9 mm, 1 karikator, si dhe 1 shkop druri”, thuhet në raport.