Kronikë e zezë

Po transportonin dy bomba me telekomandë drejt Malit të Zi, në pranga 2 durrsakë

Po transportonin dy bomba me telekomandë drejt Malit të Zi, në pranga 2 durrsakë
 

Lezhë, 3 dhjetor - Dy persona janë arrestuar pasi tentuan të transportonin 2 bomba me telekomandë drejt Malit të Zi.

Pas një hetimi 1 mujor, policia arriti të vendosë në pranga Erol Çiçin 33 vjeç dhe Maringlen Grudën 30 vjeç të 2 banues në Durrës. Mësohet se ata kanë qenë të dënuar dhe më parë.