Kronikë e zezë

​Kërkuan 25 mijë euro përmes Facebookut, arrestohen dy persona në Lipjan

​Kërkuan 25 mijë euro përmes Facebookut, arrestohen dy persona në Lipjan
 

Policia ka arrestuar dy persona në Lipjan pasi dyshohet se kanë kryer veprat penale “Shantazh” dhe “kanosje”.

Siç bëhet e ditur përmes një komunikate për media, të dyshuarit përmes rrjetit social Facebook e kanë detyruar viktimën për t’ua dhënë 25.000 euro, përndryshe do t’ia publikojnë disa fotografi të cilat ndikojnë në imazhin e tij dhe familjes.