Kronikë e zezë

Dy të rinj vdesin në aksidente të ndara në rajonin e Mitrovicës

 

Në rajonin e Mitrovicës brenda 24 orëve janë raportuar dy raste aksidente trafiku me fatalitet, me ç’rast kanë mbetur të vdekur dy të rinj të moshës 21 dhe 22 vjeçare.

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media bën të ditur se dje në orën 15:50 nga Qendra Klinike Universitare Prishtinë, është raportuar se i lënduari në aksident trafiku I. D., 22 vjeçar, që ishte në tretman mjekësor, ka ndërruar jetë.