Kronikë e zezë

Arrestohen dy shqiptarë e një vietnamez pasi shndërruan një klub nate në fermë kanabisi në Angli

Arrestohen dy shqiptarë e një vietnamez pasi shndërruan një klub nate në fermë kanabisi në Angli

Tre persona janë arrestuar në qytetin anglez Coventry, në mesin e tyre dy shqiptarë, për kultivimin e kanabisit.

Policia britanike njoftoi se ka zbuluar një fermë gjigande artizanale kanabisi, të shtrirë në 3 katet e një ish-klubi nate, që menaxhohej nga dy shqiptarë dhe një vietnamez.