Kronikë e zezë

Policia demanton mediat serbe se në Plemetin pati tentim-kidnapimi të një 9-vjeçari

Policia demanton mediat serbe se në Plemetin pati tentim-kidnapimi të një 9-vjeçari

Policia e Kosovës ka mohuar atë që është shkruar ne mediat serbe, sot e dje, se në fshatin Plemetin të Obiliqit, të martën ndodhi një tentim-kidnapimi të një fëmije serb – 9 vjeç.

Policia përmes një njoftimi të bërë të mërkurën, ka thënë se menjëherë i është përgjigjur thirrjes së prindit të 9-vjeçarit dhe pas intervistimeve dhe shikimit të kamerave të sigurisë, ka konstatuar se deklaratat dhe gjendja faktike në terren nuk përputhen.