Kronikë e zezë

Në një aksion policor në Pejë arrestohen 11 persona e konfiskohet sasi armatimi

Në një aksion policor në Pejë arrestohen 11 persona e konfiskohet sasi armatimi

Në një aksion të Policisë së Kosovës në Pejë sot në mëngjes janë arrestuar 11 persona, ndërsa janë konfirmuar disa armë, ka njoftuar Policia e Kosovës. Policia ka njoftuar se janë kontrolluar dhjetë lokacione të ndryshme. 

Janë gjetur tre armë të gjata gjysmë-automatike, gjashtë armë të vogla, dy karikator, një dylbi, 180 fishekë, po ashtu dy vetura e 12 telefona celular dhe 2000 euro kesh.