Kronikë e zezë

Arrestohet një person i dyshuar për falsifikim të parave, kishte përgatitur 50.000 euro për treg

Foto: Koha / Ilustrim
 

Policia e Kosovës ka arrestuar një person për falsifikim të parasë. Siç bëhet e ditur përmes një komunikate për media, Policia përmes rrugëve operative me datë 16.09.2020 ka pranuar informacione se një person i dyshuar është duke prodhuar para të falsifikuara në bankënota pesë, dhjetë dhe 20 euro.

Njësia për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit – Prishtinë ka ndërmarrë veprime të menjëhershme hetimore dhe operative, ku dhe është kuptuar se personi i dyshuar me inicialet L. A mashkull/ kosovar është në përgatitje të një shume prej 50.000 euro para të falsifikuara, për t’i lëshuar në treg.