Kronikë e zezë

Kthenin bizhuteritë e vjedhura në shufra ari, arrestohen 15 “skifterë” në Itali, mes tyre 7 shqiptarë

Kthenin bizhuteritë e vjedhura në shufra ari, arrestohen 15 “skifterë” në Itali, mes tyre 7 shqiptarë

Autoritetet italiane kanë arrestuar 15 persona mes tyre 7 shqiptarë, 2 egjiptianë dhe 6 italianë me akuzën e grabitjes së banesave.

Fokusi i grabitjes së tyre ishte ari, të cilin më pas e shisnin në dyqanet e gurëve të çmuar ose i shndërronin në shufra për transaksione financiare, siç shkruan sot e përditshmja italiane “La Stampa”.