Kronikë e zezë

Sekuestrohen 40 milionë euro drogë, 37 të arrestuar në Itali e Shqipëri

 

Një operacion masiv anti-drogë në Itali dhe Shqipëri ka çuar në arrestimin e 37 personave. Sipas mediave italiane, gjatë operacionit janë sekuestruar 3.5 tonë kanabis dhe kokainë.

Sipas autoriteteve italiane vlera në treg arrinte në 40 milionë euro. Operacioni është shtrirë në Foggia, Lecce, Bologna, Roma, Napoli e Catanzaro.