Kronikë e zezë

Digjet një shtëpi në Bellopojë të Pejës, s’ka të lënduar

Digjet një shtëpi në Bellopojë të Pejës, s’ka të lënduar
Foto: Ilustrim

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media bën të ditur se sot, me datë 6 qershor 2020, rreth orës 00:16 në rrugën “Dimitrije Tucoviq” në fshatin Bellopojë të Komunës së Pejës është djegur një shtëpi në rrethana ende të pa njohura.

“Në vendngjarje nuk ka pasur persona të lënduar por dëmet materiale janë të konsiderueshme. Zjarrfikësit kanë shuar zjarrin kurse Ekipet Policore të Hetimeve dhe Krim-teknikës kanë dalë në vendngjarje ku janë duke e hetuar rastin”, thuhet në komunikatë.