1 perditesime
13:36

Halil Thaçi zëvendëson Hysenin në Kuvend

Halil Thaçi do ta zë ulësen e deputetit të Kuvendit të Kosovës. Ai do ta zëvendësojë Alban Hysenin, i cili dha dorëheqje nga ky post, për t’u betuar si kryetar i Komunës së Gjilanit.

Thaçinga Obiliqi në zgjedhjet e fundit parlamentare ka marrë 5921 vota.

12:39

Alban Hyseni jep dorëheqje nga posti i deputetit

Alban Hyseni i Lëvizjes Vetëvendosje ka dhënë dorëheqje nga posti i deputetit. Të enjten në Kuvendin Komunal të Gjilanit ai do ta bëjë betimin për marrjen e postit të kryetarit të komunës.

“Sot firmosa dokumentin e dorëheqjes nga pozita e deputetit. Ju faleminderit të gjithë kolegëve pa dallime partiake, për bashkëpunimin gjatë kësaj periudhe. Tani na presin detyra të reja dhe hapjen e një kapitulli të ri për Komunën e Gjilanit”, ka shkruar Hyseni në Facebook.

Ai ka fituar në balotazhin e 14 nëntorit ndaj Lutfi Hazirit të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

 

Sot firmosa dokumentin e dorëheqjes nga pozita e deputetit. Ju faleminderit të gjithë kolegëve pa dallime partiake, për...

Posted by Alban Hyseni on Tuesday, December 7, 2021