Kosovë

93 pacientë me koronavirus po trajtohen në Spitalin e Pejës

93 pacientë me koronavirus po trajtohen në Spitalin e Pejës
Foto: KOHA
 

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë duke u trajtuar 93 pacientë, të infektuar me koronavirus. Spitali njofton se 63 prej tyre janë në oksigjenoterapi, 8 në gjendje më të rëndë dhe 2 në CPAP.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 4 pacientë.