Kosovë

93 pacientë me koronavirus po trajtohen në Spitalin e Pejës

93 pacientë me koronavirus po trajtohen në Spitalin e Pejës
 

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë duke u trajtuar 93 pacientë me koronavirus, ku dy prej tyre janë në CPAP, 70 në oksigjenoterapi dhe 15 në gjendje të rëndë.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar të hënën se janë regjistruar 37 raste të reja me koronavirus.