Kosovë

57 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

57 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës
Foto: KOHA
 

Spitali i Përgjithshëm në Pejë ka njoftuar se aktualisht janë duke u trajtuar 57 pacientë të infektuar me koronavirus.

Spitali njofton se 6 pacientë janë në respirator, 46 në oksigjenoterapi dhe 11 të tjerë në gjendje të rëndë.