PDK: Qeverisja lokale e Lipjanit vazhdon t’i keqpërdorë veturat zyrtare

PDK: Qeverisja lokale e Lipjanit vazhdon t’i keqpërdorë veturat zyrtare

Agim Ademi Agim Ademi 29 August 2019 08:31

Subjektet opozitare Partia Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, Dega në Lipjan, kanë akuzuar përfaqësuesit e ekzekutivit në Komunën e Lipjanit për shpërdorim të veturave zyrtare jashtë orarit të punës.

Rreth kësaj çështjeje opozita në Lipjan gjatë muajve të fundit ka reaguar disa herë, mirëpo shqetësimet e tyre nuk janë marrë parasysh nga ekzekutivi. PDK-ja, ka organizuar edhe një konferencë për medie të mërkurën, për t’i publikuar disa video dhe fotografi derisa veturat zyrtare të Komunës vërehen gjatë mesnatës duke lëvizur nëpër qytet dhe nëpër fshatra, shkruan sot Koha Ditore.

Argjend Tasholli, këshilltar në KK të Lipjanit nga radhët e PDK-së, ka thënë se përfaqësuesit e ekzekutivit të Komunës së Lipjanit po vazhdojnë me avazin e vjetër duke i keqpërdorur veturat zyrtare jashtë orarit të punës.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme