Opozita në Gjilan kundër caktimit të lokacionit të tregut pa konsultim me banorët

Opozita në Gjilan kundër caktimit të lokacionit të tregut pa konsultim me banorët

Feim Azemi 18 July 2019 11:34

Komiteti për Politikë dhe Financa (KPF) nuk i ka rekomanduar Kuvendit Komunal propozimvendimin për caktimin e lokacionit për tregun e kafshëve afër fshatit Velekincë. Anëtarët e Komitetit nga radhët e opozitës kanë votuar kundër me arsyetimin se nuk janë konsultuar banorët.

Mirëpo Drejtoria e Urbanizimit në këtë komunë insiston se për lokacionin e tregut të kafshëve janë ndjekur të gjitha procedurat dhe se kanë vlerësuar si të paarsyeshme qëndrimin e Lëvizjes Vetëvendosje (VV) dhe të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), të cilat votuan kundër që të rekomandohet për në Kuvend caktimi i lokacionit për tregun e kafshëve, shkruan sot Koha Ditore.

Drejtoria ka vlerësuar se në projektin e ndërtimit të tregut të kafshëve do të investohen mbi 200 mijë euro dhe do të shtrihet në sipërfaqe prej 2 hektarësh tokë.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme