Kosovë

Haradinaj e Veseli, homazhe në Gllogjan për nderë të Heroit Agim Selmanaj

 

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, bëri homazhe në Kompleksin Memorial “Dëshmorët e Kombit” në Gllogjan, me rastin e 20-vjetorit të rënies së Heroit të Kosovës, Agim Selmanaj.

Me këtë rast, Haradinaj para të pranishmëve të shumtë, deputetë, kryetarë komunash dhe përfaqësues tjerë të shoqërisë, tha se ka nderin që sot t'i bashkohet homazheve aty ku pushon Agimi dhe dëshmorët e heronjtë e tjerë të Kosovës.