Qytetarët kërkojnë mbikëqyrje të respektimit të Ligjit për gjuhët në Graçanicë Foto: Koha

Qytetarët kërkojnë mbikëqyrje të respektimit të Ligjit për gjuhët në Graçanicë

20 April 2019 12:47

Banorët e Graçanicës kanë kërkuar mbikëqyrje më të madhe të respektimit të Ligjit për gjuhët në këtë komunë, shkruan sot “Koha Ditore”.

Në përballjet qytetarë-deputetë që i ka organizuar Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) është kërkuar edhe bashkëpunim më i madh ndërmjet deputetëve të partive shqiptare dhe serbe në Kuvendin e Kosovës.

Qëllimi i kësaj iniciative është ngritja e transparencës dhe llogaridhënies institucionale.

“Infografika e KDI-së rendit rekomandimet e dala nga përballja qytetarë-deputetë në kuadër të takimeve publike që KDI së bashku me partnerë lokalë, po zhvillon nëpër komuna të ndryshme me qëllim të ngritjes së transparencës dhe llogaridhënies institucionale”, thuhet në një njoftim të KDI-së.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme