Mbyllen gjashtë kazino në Shtime Foto: Koha

Mbyllen gjashtë kazino në Shtime

Agim Ademi Agim Ademi 23 March 2019 10:30

Inspektorët komunalë të Shtimes në bashkëpunim me Policinë e Krimeve të Rënda Ekonomike, me Administratën Tatimore të Kosovës dhe me Doganat e Kosovës, kanë nisur një aksion në qytezën e Shtimes i cili gjatë së premtes ka rezultuar me mbylljen e gjashtë kazinove që kanë operuar pa leje, shkruan sot “Koha Ditore”.

Njëkohësisht gjatë këtij aksioni janë konfiskuar edhe disa aparate të lojërave të fatit të palicencuara. Ndaj këtyre bizneseve janë iniciuar edhe procedura të rregullta sipas ligjeve në fuqi.

Sherif Sherifi, shef i Inspektoratit në Komunën e Shtimes, ka thënë se aktualisht ende janë duke punuar në terren derisa t’i mbyllin të gjitha kazinotë që funksionojnë në kundërshtim me ligjet në fuqi.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme