Sot ditë zie në Lipjan Foto: Koha/Aksidenti në Duhël

Sot ditë zie në Lipjan

17 March 2019 08:35

Me vendim të kryetarit të komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti sot është shpallur ditë zie në komunën e Lipjanit.

Dita e zisë është shpallur për të ndarë dhimbjen me familjet Retkoceri e Tmava me rastin e humbjes së jetës së Leonard Retkocerit dhe Sahit Tmavës.

Detaje nga dy aksidentet e sotme që lanë të vdekur 4 persona dhe 2 të lënduar

Të dy këta kanë vdekur në aksidentin që ka ndodhur dje në fshatin Duhël, ku përveç dy të rinjve nga Lipjani bashkë me ta ka humbur jetën edhe një I ri nga Prishtina.

Komuna e Lipjanit, anulon të gjitha aktivitetet politike dhe aktivitete të tjera që janë paraparë të mbahen të dielën.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme