Prishja te gypi transportues lë pa ujë shumë lagje të Prizrenit

Prishja te gypi transportues lë pa ujë shumë lagje të Prizrenit

F.M 28 December 2018 10:30

Numër i konsiderueshëm i lagjeve të Prizrenit kanë mbetur pa furnizimin me ujë si pasojë e prishjes në një gyp transportues të ujësjellësit, në Grykën e Lumëbardhit.

Një gjë e tillë ka nxitur reagimet e qytetarëve të këtyre lagjeve, të cilët kanë përkujtuar se defektet e këtilla që po rezultojnë me ndërprerje të furnizimit me ujë të pijes për 1 ose 2 ditë janë shpeshtuar kohëve të fundit.

Zyrtarët e Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit, të enjten, përmes një njoftimi kanë konfirmuar telashet me furnizimin me ujë të pijes.

“Njoftohen qytetarët e Prizrenit se është shkaktuar defekti në gypin transportues Fi 600 mm tek lokacioni natyra dhe do të ketë ndërprerje të furnizimit me ujë të pijes. Rrjedhimisht do të kemi probleme në këto zona: Rr. Flamurit, lagjja “Ralin”, lagjja “Ortakoll”, lagjja “Bajram Curri”, Burgu, Stacioni i Policisë Alfa, fshati Vlashne, Gjykata, Rr. “De Rada”, Jeni Mahalla, lagjja “Arbana”, lagjja “Jeta e re”.

(Artikullin e plotë lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme