Mbi 765 mijë euro për rregullimin e një lumi në Rahovec

Mbi 765 mijë euro për rregullimin e një lumi në Rahovec

06 December 2018 12:53

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, në prani të drejtorit të Drejtorisë për Urbanizëm, Planifikim dhe Mirëmbajtje të Mjedisit, Rumir Zhuniqi ka nënshkruar kontratën për rregullimin e lumit që rrjedh ndërmjet fshatrave Krushë e Madhe dhe Celinë, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

Përgjatë viteve, lumi u ka shkaktuar probleme të shumta banorëve të kësaj ane me vërshime në shtëpi banimi, sidomos në toka bujqësore, me të cilat janë ballafaquar edhe përgjatë këtij viti, thuhet në komunikatë.

“Me këtë projekt synohet që të zgjidhet ky problem njëherë e mirë. Vlera e projektit kap shifrën e 765,095.30 euro”, thuhet në komunikatë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme