Berisha akuzon kabinetin e Haskukës për kurdisje konkursesh

Berisha akuzon kabinetin e Haskukës për kurdisje konkursesh

29 November 2018 13:34

Kryetari i Degës së Nismës Socialdemokrate në Prizren, Zafir Berisha, ka akuzuar përfaqësuesit e kabinetit të kryetarit të Prizrenit dhe këshilltarët e tij politikë për kurdisje të çdo konkursi për punësim në organet komunale.

Udhëheqësi i degës së këtij subjekti politik që është pjesë e koalicionit qeverisës në Prizren, ka theksuar se paraprakisht dihen edhe emrat e atyre që pranohen në punë pavarësisht konkurseve të shpallura. Por këto akuza nuk janë komentuar nga kabineti i kryetarit Mytaher Haskuka.

Berisha, që njëherësh është deputet i Kuvendit të Kosovës përmes rrjeteve sociale ka bërë një sqarim, lidhur me dukurinë e punësimeve në Prizren.\Fisnik Minci.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Baca10/07/2019 11:32

Krimineli komenton,....ne cfare kohe po jetojme!!! Personi qe notifikohet me cdo te keqe ne kete qytet,.....vetem imagjino ku jemi!!!!

Shto koment

Të ngjashme