VV-ja akuzon Nismën për cenim të dinjitetit të qytetarëve të Malishevës

VV-ja akuzon Nismën për cenim të dinjitetit të qytetarëve të Malishevës

22 November 2018 11:30

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Malishevë ka akuzuar Degën e Nismës Socialdemokrate se po bën lojë të ndyrë me dinjitetin e qytetarëve të kësaj komune.

Reagimi i LVV-së ndaj Nismës ka ardhur pasi kjo e fundit ka publikuar njoftimin për aderimin e disa personave në parti, duke theksuar se ata kanë qenë ish-anëtarë të Vetëvendosjes, shkruan sot Koha Ditore.

Në reagimin e LVV-së është shprehur qëndrimi se “Nisma dhe qeverisja Begaj në Malishevë vazhdojnë të jenë shkelësit e përditshëm të Kushtetutës duke keqpërdorur pushtetin lokal, por edhe atë qendror, duke ua kushtëzuar vendet e punës dhe bukën e gojës qytetarëve të Malishevës me shërbimin që ata duhet t’i bëjnë kësaj biznes-partie”.\Fisnik Minci.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme