Korporata financiare mbështet administratën komunale me 200 mijë dollarë

Korporata financiare mbështet administratën komunale me 200 mijë dollarë

21 November 2018 10:34

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka bërë të ditur se me drejtorin rajonal të Korporatës Financiare Ndërkombëtare (International Finance Corporation-IFC), Thomas Lubeck, ka nënshkruar marrëveshjen e bashkëpunimit, për zbatimin e projektit të përbashkët për përmirësimin e shërbimeve administrative në Komunë.

Njëherësh ka paralajmëruar bashkëpunim edhe në projekte të tjera, duke qenë se janë prezantuar planet për zhvillimin ekonomik e investime infrastrukturore, shkruan sot Koha Ditore.

Haskuka ka theksuar se IFC-ja është organizatë ndërkombëtare dhe anëtare e grupit të Bankës Botërore dhe se për projektin për përmirësimin e shërbimeve administrative do ta ndihmojë Komunën e Prizrenit me 200 mijë dollarë.\Fisnik Minci.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme