Java sonte me Rronin

Avdyli thotë se i ndjek dy modele në politikë: Ibrahim Rugovën dhe Vjosa Osmanin

Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

Deputeti i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, nga lista Guxo, Haxhi Avdyli, ka thënë se në politikë i ndjek dy modele, atë të ish-presidentit Ibrahim Rugova dhe atë të presidentes aktuale Vjosa Osmani.

Në emisionin “Sonte me Rronin” në KTV, ai ka thënë se Rugova e ka pasur konceptin e politikave të mëdha, të ndërtimit të raporteve me ndërkombëtarët e orientim perëndimor.