Horoskopi

Dashi

21 Mars - 19 Prill

Një person i huaj mund të ndikojë pozitivisht në jetën tënde sot, sidomos nëse ky person vjen nga e kaluara juaj. Ajo çka ata kanë për të thënë mund t’ju befasojë, por përsëri duhet të keni një dozë dyshimi. Ata do të mundohen të afrohen te ju dhe do të ishte ide e mirë nëse edhe ju e bëni të njëjtën gjë për ta. Përjetimi i një kulture tjetër do të jetë e këndshme kur jeni në drejtimin e tyre dhe këta persona mezi presin t’ju flasin rreth gjërave që i njohin më së miri. Pranoni çdo ftesë të tyre.

Demi

20 Prill - 20 Maj

E sotmja ju sjell një shans të ndryshoni rutinën tuaj të zakonshme. Nëse dëshironi një përjetim të vërtetë të adrenalinës, atëherë ju jeni me fat! Kushti i vetëm është se nëse dëshironi ta përjetoni këtë aventurë, duhet të jeni në gjendje të ndërmerrni disa rreziqe, jo edhe aq të larta, por mjaftueshëm sa t’ju bëjnë të ndiheni paksa në siklet. Krijoni një situatë të pasigurt ku mund të injoroheni nga të tjerët apo mund të humbni diçka. Besojini vetes dhe shikoni se çka do të ndodhë. Pavarësisht rezultatit, ju do të ndiheni më mirë.

Binjakët

21 Maj - 20 Qershor

A ndiheni të ngazëllyer nga dikush apo diçka e re në jetën tuaj? Pavarësisht nëse ky ngazëllim është pozitiv apo negativ, e sotmja ju ofron një mundësi ta merrni kontrollin për të cilin aq shumë keni nevojë. Posa të vendosni pjesën tuaj të fundit në vendin e duhur, gjërat do të fillojnë të lëvizin në drejtimin e duhur. Ju do të jeni në gjendje ta shtyni situatën në drejtimin që ju përshtatet juve. Në përgjithësi, jeta po ju bëhet çdoherë e më pak e çrregullt dhe ju jeni duke përjetuar shumë më shumë qetësi. Sonte, kohën e lirë shfrytëzojeni duke u relaksuar pa shoqërinë e dikujt.

Gaforrja

21 qershor - 22 Korrik

Kur jeni në punë, duhet t’ia rikujtoni vetes që jo gjithçka është nën kontrollin tuaj. Mos i jepni vetes aq shumë presion, sepse askush tjetër nuk e bën një gjë të tillë. Kolegët e punës janë aty për një arsye. Ata janë aty për ta bërë punën e tyre dhe për t’i përmbushur rolet e tyre në ekipin tuaj. Nëse keni nevojë për ndihmën e tyre atëherë lirisht kërkoni ndihmë. Por bëjeni atë direkt. Shkresa me email nuk mund ta përçojë mesazhin e duhur dhe mund t’i ndryshojë disa detaje.

Luani

23 Korrik - 22 Gusht

Nëse jeni munduar ta filloni një lidhje të re romantike, ose thjesht kërkoni që ta rrisni nivelin e romancës në lidhjen tuaj aktuale, e sotmja mund t’ju sjellë një mundësi të jashtëzakonshme për ta bërë pikërisht këtë! Ju mund ta krijoni një ambient perfekt për disa momente intime dhe t’i tregoni personit të caktuar se sa vlejnë në jetën tuaj. Në fund të fundit, a nuk lidhet romanca drejtpërdrejt me të treguarit dikujt sesa të veçantë janë ata për ju? Flirtimi është diçka tjetër, ndërsa të qenët i hapur dhe i sinqertë me ndjenjat e juaja është krejtësisht diçka tjetër.

Virgjëresha

23 Gusht - 22 Shtator

Ju keni pritur ardhjen e momentit të duhur që të merrni një mundësi dhe ta shfrytëzoni, ky moment mund të vjen sot! Kur e shihni që njerëzit e duhur më në fund po bëhen më të hapur dhe po veprojnë sipas mënyrës tënde të menduarit, atëherë duhet ta konsideroni këtë si një dritë të gjelbër dhe të veproni me gjithë fuqinë tuaj. Në fillim, mund të duket paksa e frikshme por të jeni të sigurt se do jetë shumë argëtuese. Mos u çuditni nëse ndonjë mik kërkon t’i bashkëngjitet kësaj aventure. Sa më shumë njerëz në grup aq më interesante bëhet përvoja.

Peshorja

23 Shtator - 22 Tetor

Emocione të shëmtuara janë duke u grumbulluar brenda juve sot dhe s’ka rëndësi se pse. Ju po ndiheni paksa të mërzitur dhe keni nevojë të përballeni me ato emocione duke i ndarë ato me të tjerët. Bëhuni më të sinqertë se zakonisht rreth asaj që ndjeni. Për shembull, nëse jeni të hidhëruar me dikë, mos e rritni atë hidhërim. Mos i nënvlerësoni njerëzit e tjerë duke menduar se ata do të reagojnë negativisht. Ata kanë më shumë dhembshuri sesa që mendoni ju, dhe gjithmonë janë të gatshëm t’ju dëgjojnë. Bëhuni të hapur dhe tregojini se si ndiheni.

Akrepi

23 Tetor - 21 Nëntor

Mos i injoroni instinktet e juaja. Nëse diçka duket e parregullt atëherë vërtet është ashtu. Edhe nëse jeni në mes të një marrëveshjeje biznesore, duhet ta dëgjoni zërin tuaj të brendshëm nëse ju thotë të largoheni në momentin e fundit. Mendja juaj do të kalojë në energjinë e njerëzve të tjerë sot, prandaj do të jeni në gjendje ta dini nëse dikush është duke gënjyer para syve teksa me buzëqeshje ju thotë se vetëm dëshirojnë t’ju ndihmojnë. Kjo fazë e dyshimit do të jetë shumë e shkurtër.

Shigjetari

22 Nëntor - 21 Dhjetor

Mund t’ju duket si aventurë kur një person shumë i veçantë vjen në jetën tuaj. Para se të filloni të bisedoni, vështrojini për një kohë të caktuar. Dëgjoni se çfarë thonë, mënyrën se si e thonë dhe si reagojnë njerëzit ndaj asaj që thonë. Ky është një person që ka dëshirë të merret seriozisht, prandaj mos dërgoni asnjë sinjal të kundërt. Shkoni me ngadalësi këtë herë dhe mos u bllokoni nga emocionet.

Bricjapi

22 Dhjetor - 19 Janar

Sot do t’i kushtoni më shumë rëndësi fakteve dhe figurave sesa lotëve. Jeni të etur për mendime analitike në këtë moment dhe mendja juaj ka dëshirë t’i shohë gjërat në versionin bardhë e zi. Ju jeni i gatshëm që ta dëgjoni anën tjetër të argumentit, por nuk jeni në gjendje t’u besoni tregimeve të thata. Prandaj, do të kaloni më së miri me njerëz që nuk janë të interesuar në biseda të kota ose të duken me sharm gjatë gjithë ditës. Ju jeni të interesuar t’i zbatoni punët e juaja dhe do ta bëni pikërisht atë.

Ujori

20 Janar - 18 Shkurt

Mbajeni në mend se edhe miqtë tuaj kanë jetën e tyre dhe keni kujdes që të mos keni shumë nevojë për ta në këtë moment. Po, ata gjithmonë kanë qenë të gatshëm t’i dëgjojnë problemet tuaja dhe madje ju kanë mbushur me kurajë, por mundohuni t’i përballoni disa gjëra vetvetiu për një kohë të caktuar. Jo vetëm që është mirë të mësoheni se si të jeni të pavarur, por edhe ata do ta vlerësonin një pushim të shkurtër. Përzierja e kufirit të shoqërisë me terapi nuk është ide e mirë asnjëherë. Shmanguni kësaj me çdo kusht në mënyrë që ta mbani shoqërinë tuaj në nivel të shëndetshëm.

Peshqit

19 Shkurt - 20 Mars

Falë një suksesit tuaj të arritur së fundi, me siguri po ndiheni me shumë vetëbesim! Ju mund ta keni një shans të madh dhe të krijoni autoritet më të lartë në jetën tuaj, si dhe të filloni t’i zbatoni disa ide tuaja. Pavarësia juaj është diçka që duhet ta mbroni. Trajtojeni veten sikur të ishit mbretër, (apo deri në atë masë që mund ta përballoni). Fati është në anën tuaj. I thoni lamtumirë shqetësimeve tuaja së paku për disa orë.