Futboll

Përfundon baras pjesa e parë e ndeshjes Arsenal – Everton

Arsenal

Ka përfunduar baras 1:1 pjesa e parë e ndeshjes së fundit të Premier Leagues së Anglisë në mes të Arenalit dhe Evertonit. 

Fillimisht Evertoni kaloi në epërsi me golin e realizuar nga Idrissa Gueye në minutën e 40-të, kurse tre minuta më vonë shifrat në 1:1 i barazoi Takehiro Tomiyasu.


Arsenali barazon shpejtë rezultatin

Vetëm tre minuta ka zgjatur epërsia 1:0 e Ervtonit përballë Arsenalit. 

Skuafra e drejtuar nga Mikel Arteta barazoi rezultatin 1:1 me golin e Takehiro Tomiyasu.

Ai shënoi golin e barazimit në minutën e 43-të.
 


Arsenali pëson gol

Arsenali ka pësuar gol nga Evertoni në ndeshjen e fundit të Premier Leagues së Anglisë. 

Golin e epërsisë për Evertonn e shënoi Idrissa Gueye. Ai realizoi në minutën e 40-të.  

Manchester City është duke fituar 2:0 ndaj West Ham Unitedit.