Futboll

Liverpooli “goditet” nga rivali lokal, distancohet nga gara për titull

Liverpool - Crystal Palace

Liverpooli u mposht nga Crystal Palace në xhiron e kaluar në Premier League. 

Tjetër humbje të rëndë ka pësuar të mërkurën mbrëma. 

“Të kuqtë” e drejtuar nga Juergen Klopp u mposhtën në udhëtim tek Evertoni në derbin “Merseyside”, me rezultatin 2:0. 

Ishte ndeshje e mbetur e xhiros së 29-të të elitës angleze. 

Jarrad Branthwaite dhe Dominic Calvert-Lewin i shënuan golat e fitores për Evertonin. 

Me këtë disfatë, Liverpooli mbetet në pozitën e dytë me 74 pikë, tri më pak se Arsenali lider dhe një më shumë se Manchester City i vendit të tretë. 

Por, City i ka dy ndeshje më pak të luajtura. 

Evertoni në vendin e 16-të ka 33 pikë.