Futboll

Struga e Shkupi humbin, Shkëndija barazon

Struga

Kampionia në fuqi e Maqedonisë së Veriut në futboll ka pësuar disfatë të dielën nga Vardari me rezultatin 1:0. Ndeshja u zhvillua në Shkup dhe i takoi javës së 26-të të elitës së futbollit maqedonas.

Humbje me rezultat 1:0 pësoi edhe Shkupi. Skuadra e Shkupit humbi nga Bregalnica, ndërsa Shkëndija luajti baras 1:1 kundër Makedonija GP.

Baras 1:1 luajti edhe skuadra tjetër shqiptare Voska Sport. Barazoi 1:1 ndaj Rabotniçkit.

Struga është lidere me 54 pikë, Shkupi në vendi ne dytë me 51, kurse Shkëndija në vendi ne tretë me 49 pikë. Voska Sport është në vendin e dhjetë me 28 pikë.