Euro 2024

Caktohet arbitri i ndeshjes Itali – Shqipëri

Felix Zwayer

UEFA e ka caktuar arbitrin e ndeshjes mes Italisë dhe Shqipërisë. Ndeshjen e Euro 2024, që zhvillohet të shtunën prej orës 21:00 në Dortmund, e drejton gjermani Felix Zwayer.

Stefan Lupp e Marco Achmueller do të asistojnë Zwayerin. Edhe arbitri i katërt dhe ai në VAR janë nga Gjermania.

Ndërkohë ndeshjen hapëse të Evropianit mes Gjermanisë e Skocisë e drejton francezi Clement Turpin.