Euro 2020

Çka e karakterizoi Evropianin 2020

Foto: AP
 

Kampionati Evropian përfundoi të dielën mbrëma me ndeshjen finale në “Wembley”, në të cilën Italia e mposhti Anglinë 3:2, pas penalltive. Koha e rregullt dhe vazhdimet përfunduan me rezultatin 1:1. Një ditë pas mbylljes së Evropianit, po bëjmë një përmbledhje të gjërave më të mira, më të këqija dhe më të çuditshme të këtij turneu.

Momenti më i mirë