Euro 2020

Gazeta skoceze: Na shpëto Roberto, je shpresa jonë e fundit

 

Italia dhe Anglia do të përballen sot në finalen e madhe të Kampionatit Evropian në “Wembley”, atje ku të dy kombëtaret synojnë trofeun e madh.

Të dy kombëtaret po marrin përkrahje nga shumë shtete të ndryshme të botës, por përkrahja që dje Italia ka marrë është krejtësisht e veçantë.