Euro 2020

Hazardi e Martinez mund të largohen nga Belgjika

 

Humbja e dhimbshme e Belgjikës në çerekfinale nga Italia në “Euro 2020” shënon fundin e gjeneratës së artë të këtij ekipi. Hazardi me shokë u eliminuan nga gara më herët se që është pritur.

Gjenerata e lojtarëve, përfshirë edhe Eden Hazardin, ka qenë një prej grupit të lojtarëve më të mirë në historinë e Belgjikës. Por, për disa ky mund të jetë turneu i fundit. Befasisht, ky ekip nuk ka fituar asnjë medalje dhe nuk ka arritur as në ndonjë finale. Shkoi në çerekfinale tri herë, në Kupë të Botës 2014, Euro 2016 dhe Euro 2020. Ishte gjysmëfinalist në Kupën e Botës, Rusia 2018.