Euro 2020

Zbulohet ndeshja më e shikuar në “Euro 2020”

Foto: AP
 

Ndeshja në mes Portugalisë dhe Francës që përfundoi të mërkurën mbrëma 2:2, ishte më e shikuara e fazës së grupeve të “Euro 2020”.

“L’Equipe” raporton se përballja e kampiones në fuqi të Evropës dhe asaj të Botës u shikuar nga 15.6 milionë shikues. Ishte ndeshja e fundit e Grupit F, ndërsa tutje kaluan si Franca ashtu Portugalia.