Euro 2020

Deschampsi vlerëson barazimin me Portugalinë

 

Selektori i Francës, Didier Deschamps është ndarë i kënaqur me paraqitjen e lojtarëve të tij në barazimin 2:2 me Portugalinë.

“Ishte luftë dhe nuk ishte e lehtë. U kemi dhuruar dy gola nga gabimet. Ne jemi munduar të fitojmë. Jemi të parët në grup dhe kjo është pozita më e mirë. E vlerësojmë këtë që kemi arritur dhe do të rikuperohemi tani, pasi një garë e re po fillon”, ka thënë Deschamps.