Euro 2020

Angelovski largohet nga Maqedonia

 

Përzgjedhësi i Maqedonisë së Veriut në futboll, Igor Angelovski, ka njoftuar se do të largohet nga ekipi përfaqësues pas përfundimit të Kampionatit Evropian “Euro 2020”.

Maqedonia mbyllu fazën e grupeve pa asnjë pikë të mbledhur dhe është eliminuar tashmë nga turneu ku mori pjesë për herë të parë.