Euro 2020

Schick: Hunda është e mirë, ndonëse e ënjtur

 

Fillimisht i doli gjak, më pas hunda i është ënjtur, dhe tani po merr frymë me vështirësi.

Asnjëra nuk ka rëndësi aq shumë për Patrik Schickun, i cili pavarësisht se mori një bërryl në hundë, sërish e shënoi një prej golave më të rëndësishëm. Schick ishte i saktë nga penalltia në barazimin 1:1 të Republikës së Çekisë kundër Kroacisë në “Euro 2020”.