Euro 2020

Kroacia mund të avancojë tutje edhe me dy pikë

 

Kroacia e ka një skenar të “çmendur”, që mund ta dërgoj tutje edhe me vetëm dy pikë të fituara. Pakënaqësitë e tifozëve kroat nga ndeshja e parë kanë vazhduar dhe në duelin e dytë të Grupit D pas ndeshjes me Republikën e Çekisë.

Kroacia dhe Republika e Çekisë barazuan 1:1, dhe kroatët e fituan pikën e parë sivjet. Tani pas dy ndeshjeve, Kroacia e ka vetëm një pikë, dhe të martën e ka shansin e fundit për ta kaluar grupin. Përballë do ta ketë Skocinë, shkruan “vecernji.hr”.