Euro 2020

Depay po lë gjurmë, por prej tij pritet shumë më tepër

FOTO: AP
 

Me trajnerin e Barcelonës, Ronald Koeman duke shikuar nga tribunat, Memphis Depay ofroi një paraqitje të dukshme në fitoren 2:0 të Holandës ndaj Austrisë, të enjten mbrëma në “Euro 2020”.

Sulmuesi, të cilit në fund të muajit i mbaron kontrata me Lyonin dhe që pritet të firmosë me Barcelonën, ka shënuar një penallti dhe ka ndihmuar në përgatitjen e golit të dytë. Ai po ashtu ka lëshuar një shans të mirë dhe ka krijuar probleme për skuadrën e tij, duke humbur topin në përpjekje për t’i kaluar mbrojtësit.