Euro 2020

Llorisi: Dy faktorë do ta vendosin ndeshjen ndaj Hungarisë

FOTO: AP
 

Portieri i Francës, Hugo Lloris, ka thënë se nxehtësia dhe zhurma do të jenë faktorët kryesor në duelin kundër Hungarisë të shtunën në Kampionatin Evropian.

Temperaturat pritet që të jenë 33 gradë Celsius, në ndeshjen që nis në orën 15:00 në Budapest të Hungarisë.