Euro 2020

De Bruyne flet për maturinë pas golit ndaj Danimarkës

FOTO: AP
 

Kevin De Bruyne thuajse nuk ka festuar fare pasi shënoi golin e fitores për Belgjikën ndaj Danimarkës. Ai këtë e ka bërë për të nderuar Christian Eriksenin.

“Isha i lumtur, por i respektoj shumë njerëzit këtu (që të festoj më me pasion). Kam shkuar në pjesën e fushës ku Erikseni kolapsoi të shtunën dhe kam qëndruar i qetë”, ka thënë De Bruyne.